Controlled Environments Cleaning Buckets, Bucket Systems, and Wringers
- (1)
- (7)
- (3)
- (21)
- (10)
- (3)
- (3)
- (1)
- (1)
- (8)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (3)
- (1)
- (2)
- (1)
- (2)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (3)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (8)
- (1)
- (1)
- (4)
- (5)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (3)
- (5)
- (2)
- (2)
- (1)
- (1)
- (2)
- (1)
- (1)
- (1)
- (24)
- (3)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (26)
- (2)
- (2)
- (5)
- (2)
- (2)
- (1)
- (31)
- (5)
- (2)
- (5)
- (1)
- (1)
- (1)
- (2)
- (2)
- (3)
- (6)
- (1)
- (3)
- (5)
- (4)
- (1)
- (3)
- (3)
- (1)
- (2)
- (2)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (2)
- (2)
- (1)
- (1)
- (2)
- (1)
- (2)
- (1)
- (1)
- (1)
Filtered Search Results
Vileda Professional™ UltraSpeed Pro Double Bucket System Ready To Go Kit
Developed to be simple to use, flexible enough to clean difficult areas and offer maximum cleaning performance while significantly reducing mopping times. Vileda Professional UltraSpeed Pro Double Bucket System Ready To Go Kit is a comprehensive floor cleaning system that sets new standards in usability, versatility, efficiency and ergonomics.
Vileda Professional™ O'Cedar™ Easy Wring Spin Mop and Bucket System
Vileda Professional™ O'Cedar™ Easy Wring Spin Mop and Bucket System has built-in wringer that allows for hands-free wringing
Vileda Professional™ UltraFlex™ with UltraSpeed™ Flat Mop Starter Kit
As good as wet mopping gets! Flexability is UltraFlex™'s most obvious feature. The configurations are many and the beauty lies in how easily you can change or upgrade your bucket system as your needs or demands change.
| Height (Metric) | 24 cm |
|---|---|
| Width (English) | 9.5 in. |
| Length (Metric) | 45 cm |
| Capacity (Metric) | 22 L |
| Length (English) | 18 in. |
| Dimensions | 18 x 9.5 x 9.5 in. (45 x 24 x 24 cm) |
| Material | Polypropylene |
| For Use With (Application) | Flat Mops |
| Width (Metric) | 24 cm |
| Height (English) | 9.5 in. |
CLICKBIO INC XBLOK 650 E-Beamed Irradiated (10/CS)
The XBLOK650 is a polypropylene ANSI-SLAS footprint plate with 6 w x 50 mL. The well shape is based on common 50 mL conical tubes. Ideal for large volume sample prep, tissue homogenization, or suspension cell culture workflows. It is e-beam irradiated for aseptic workflows.
Non-distribution item offered as a customer accommodation; additional freight charges may apply.
Learn More